Wiadomości/Informacje

Polscy rowerzyści poznają historyczny, polsko-niemiecki trakt pocztowy między Dreznem a Warszawą

Z okazji dziesięciolecia istnienia Gostyńskiego Klubu Rowerowego 23 sportowców wybrało się na wyjątkową wycieczkę rowerową, która odbyła się w dniach 27-31 maja 2015 r. Na trasie Gostyń-Drezno-Gostyń pokonali w sumie 750 kilometrów. Część ich trasy przebiegała po historycznym, północnym trakcie pocztowym Augusta Mocnego. Johannes Pohl, dyrektor zarządzający GELSENWASSER Polska GmbH i jednocześnie dyrektor ds. technicznych Stadtentwässerung Dresden GmbH, wraz z przedstawicielami Niemiecko-Polskiego Towarzystwa Saksonii ? Towarzystwa Współpracy Saksońsko-Polskiej t.z. powitali sportowców 29 maja w ogrodzie drezdeńskiego Muzeum Kraszewskiego tradycyjnym saksońskim poczęstunkiem.

Sportowcy z Gostynia byli zachwyceni, oprócz Drezna zwiedzili też miejscowości Hoyerswerda, Bad Muskau, Żary, Żagań, Nowe Miasteczko, Głogów, Wschowa oraz Leszno. Oprowadzanie po dawnym domu Józefa Ignacego Kraszewskiego dało gościom wgląd w życie i działalność pisarza w Dreźnie. W trakcie późniejszego spotkania w ogrodzie muzeum gospodarze dowiedzieli się więcej na temat inicjatyw Gostyńskiego Klubu Rowerowego.

Pomysłodawcami turystycznej strony internetowej była para małżeńska Gryz-Männig, która znacząco przyczyniła się też do jej realizacji. Przedsięwzięcie uzyskało wsparcie GELSENWASSER Polska GmbH. W ten sposób historyczny trakt pocztowy udało się w ramach projektu przekształcić w trasę wycieczkową. Powstała profesjonalna strona internetowa z wyszczególnieniem kolejnych etapów, nakreśleniem tła historycznego oraz poufnymi wskazówkami i radami dotyczącymi podróży, która przypomina o wspólnej polsko-niemieckiej historii.

Więcej informacji na: www.dresden-warszawa.eu

NIEMIECKO-POLSKIE TOWARZYSTWO SAKSONII TOWARZYSTWO
WSPÓŁPRACY SAKSOŃSKO - POLSKIEJ T. Z.
www.dpg-sachsen.de